دانلود پروژه تعیین درجه توسعه یافتگی و رتبه بندی شهرستان های استان کرمان با تاکید بر تسهیلات بانکی

دانلود پروژه تعیین درجه توسعه یافتگی و رتبه بندی شهرستان های استان کرمان با تاکید بر تسهیلات بانکی
نوع فایل
WORD
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
19,900 تومان

شرح مختصر:

دانلود پروژه تعیین درجه توسعه یافتگی و رتبه بندی شهرستان های استان کرمان با تاکید بر تسهیلات بانکی

این فایل حاوی مطالعه پروژه ای جهت دریافت درجه کارشناسی ارشد رشته اقتصاد گرایش علوم اقتصادی با عنوان تعیین درجه توسعه یافتگی و رتبه بندی شهرستان های استان کرمان با تاکید بر تسهیلات بانکی می باشد که با فرمت WORD -قابل ویرایش در ۱۱۱ صفحه در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است،در صورت نیاز می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.

Related image

چکیده دانلود پروژه تعیین درجه توسعه یافتگی و رتبه بندی شهرستان های استان کرمان با تاکید بر تسهیلات بانکی

در این تحقیق شهرستان­های استان کرمان، از نظر شاخص­های مصرف آب شهری ،آموزش ، اصناف، بانکداری،تامین اجتماعی ، مصرف برق، بهداشت و درمان، تقسیمات کشوری ،جمعیت، جنگلبانی ،منابع طبیعی، مراتع و مناطق حفاظت شده ،حمل و نقل ، رفاه، صنعت و معدن، مصرف فراورده های نفتی، گاز و امکانات و تجهیزات مربوطه ، فرهنگ ،هنر و ورزش ، امور قضایی ،ارتباطات و امور مخابراتی، کشاورزی و مسکن برای سال ۱۳۹۰ با استفاده از تکنیک تاکسونومی عددی رتبه ­بندی شده­ اند.

به این منظور برای ۱۸ شاخص عنوان شده، ۲۴۷ متغیر برای هر ۲۳ شهر ستان استان در نظر­گرفته­ شده­ است. بر اساس نتایج این پژوهش، علاوه بر تشخیص رتبه شهرستانهای بافت ، راور ،کوهبنان ، شهربابک و کرمان به ترتیب از ۱ تا ۵ و همچنین تشخیص رتبه شهرستانهای رودبار، فاریاب، ریگان، نرماشیر و فهرج از ۱۹ تا ۲۳ مشخص گردید که تسهیلات بانکی به جز تغییر اندک در رتبه چند شهرستان، تاثیر معناداری بر درجه توسعه یافتگی شهرستانهای استان نگذاشته و می توان گفت که تسهیلات پرداخت شده در خدمت توسعه نبوده است.

بنابراین جایگاه این رتبه­ها می تواند برنامه­ریزان را در برنامه­ های آتی که توجه به کدام شاخص­ها را در هر شهرستان در اولویت قرار دهند، یاری رساند.و در صورت لزوم می توان در برنامه ­های آتی برای انطباق با هدف توسعه همه جانبه دست به اصلاحاتی زد و همچنین اولویت­های سرمایه گذاری متناسب با شرایط منطقه ه­ای را ارائه نمود.

مطالعه بیشتر