تنظیم شرایط محیطی ساسان مرادی pdf

تنظیم شرایط محیطی ساسان مرادی pdf
نوع فایل
pdf+word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

شرح مختصر:

تنظیم شرایط محیطی ساسان مرادی pdf

دانشجویان و کاربران گرامی، در این بخش خلاصه کتاب تنظیم شرایط محیطی ساسان مرادی در قالب فایل ورد در ۵۹ صفحه بهمراه خلاصه مباحث و نکات ( تا فصل سوم ) تنظیم شرایط محیطی مهندس ساسان مرادی در قالب فایل pdf در حجم ۶ صفحه بصورت کلید واژه جهت سهولت در مطالعه کتاب و همچنین صفحات مهم کتاب بصورت عکس اسکن شده آماده دانلود شده است. درصورت تمایل می توانید این محصول ارزشمند را از فروشگاه خریداری و دانلود نمائید.

فصول خلاصه کتاب:

فصل اول

اقلیم

فصل دوم

تقسیمات اقلیمی ایران

فصل سوم

تعادل حرارتی بین انسان و محیط پیرامون

فصل چهارم

انتقال حرارت در ساختمان

بخشی از متن:

فصل اول

اقلیم

اقلیم از کلمه یونانی بنام Clime گرفته شده و به شرایط جوی کره زمین اطلاق می شود .عوامل جوی و فیزیکیشامل : خورشید ، دمای هوا ، باد ، رطوبت و عوامل متعدد دیگر ، موقعیت و وضعیت جوی کره زمین را بوجود می آورند.نیروی جاذبه زمین و نیروهای حرارتی از عوامل موثر در شرایط کره جوی زمین می باشد.فشار هوا ، درجه حرارت و موقعیت جغرافیایی از نظر پستی و بلندی از عوامل موثر در شرایط جوی در مقیاس قاره ای محسوب می شود .

عوامل اقلیمی ( Elements Of Climate )

عواملی که بر شرایط جوی یک منطقه یا محل اثر می گذارند را عوامل اقلیمی گویند .

عوامل موثر دراوضاع جوی کره زمین مانند : شدت تابش خورشید بر سطح زمین ، زاویه انحراف محور کره زمین ، جریان هوا و موقعیت جغرافیایی (پستی و بلندی و ارتفاع از سطح دریا ) مشخصکننده نوع و کیفیت آب و هوا  ، نوع پوشش زمین و موقعیت فیزیکی از نظر نوع  و ساخت بناها در هر منطقه از کره زمین است .

نکته : چهار عامل اصلی که بر کیفیت آب و هوای یک منطقه یا محل اثر می گذارند عبارت اند از : ۱- تابش آفتاب ۲- رطوبت هوا ۳- جریان هوا ( باد )   ۴- دمای هوا

تنظیم شرایط محیطی ساسان مرادی pdf

هدیه محصول:

جزوه تنظیم شرایط محیطی کنکور ارشد معماری در قالب Pdf و در ۱۴۴ صفحه بصورت تایپ شده با کیفیت عالی

این جزوه جز منابع آمادگی آزمون کارشناسی ارشد سراسری رشته مهندسی معماری می باشد که به طور کامل، به همراه مجموعه تست ها و با پاسخ نامه ارائه شده است.

مطالعه بیشتر