اقدام پژوهی علاقمند کردن دانش آموزان به نماز

اقدام پژوهی علاقمند کردن دانش آموزان به نماز
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

اقدام پژوهی علاقمند کردن دانش آموزان به نماز

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل  اقدام پژوهی علاقمند کردن دانش آموزان به نماز درقالب ورد و در ۲۸ صفحه قابل ویرایش با کیفیت عالی در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.Related image

شرح مختصر:

مبتدی ترین انسان ها تا برجسته ترین اولیای خدا نماز را زیباترین و محبوب ترین ارتباط با خدا می دانند.انسان دارای گرایش های عالی در وجود خویش است که شاخصه و ممیز انسان محسوب می شود و آنرا فطرت گویند. گرایش انسان به پرستش یکی از ابعاد چهارگانه ی فطرت او می باشد و  بدین معناست که انسان در عمق نماز وسیله تشکر از خداوند برنعمت های اوست.((فصل لربک  وانحر))پیامبر اسلام فرمود:((موضوع الصلاه من الدین کموضع الراس من الجسد))نماز به منزله سرنسبت به تن می باشد.پیامبرفرمود:((اول مایحاسب به العبد الصلاه))نخستین چیزی که به حساب انسان می رسند نمازاست.حضرت علی (ع)می فرماید: (علموا صبیانکم الصلوه)نماز را به کودکتان بیاموز ید نماز ارتباطی مستحکم و دائمی برای ارتباط انسان با خداوند است وجود خود تمایل به خشوع نسبت به حقیقتی مقدس و والا دارد.

در این دوره مدرسه نقش مهمی برعهده دارد اگرچه در سال های اولیه این دوره اقامه نماز بر دختران (پایه اول و دوم ) و تا پایان برای پسران واجب نیست ولی از طریق حضور در نمازخانه و اقامه نماز می توان نوعی آمادگی بر عمل را در آنها به وجود آورد و خانواده نیز می تواند باتاکید بر نماز اول وقت و بیدار شدن برای نماز صبح الگو بودن اعضای خانواده به این امر جامه عمل بپوشاند. برای دریافت فایل لطفا به راهنمایی پایین توجه نمایید.

مطالعه بیشتر