دانلود خلاصه کتاب مالیه عمومی دکتر توکلی

دانلود خلاصه کتاب مالیه عمومی دکتر توکلی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود خلاصه کتاب مالیه عمومی دکتر توکلی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل خلاصه کتاب مالیه عمومی دکتر احمد توکلی می باشد که با فرمت pdf در حجم ۴۴ صفحه در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود خلاصه کتاب مالیه عمومی دکتر توکلی :

مالیه عمومی تلاشی است اثباتی و هنجاری برای تبیین چرایی و چگونگی حضور دولت در اقتصاد. این شاخه از علم اقتصاد اگر چه از مدل‌های تجربی علمی بهره کافی دارد اما بیش از سایر شاخه‌ها به آبشخور ایدئولوژی و فلسفه سیاسی نیازمند است تا مبنای قضاوت‌های اجتناب‌ناپذیر خود را از پیش استوار کرده باشد. مطالعه و تبیین مناسبات بین بخش خصوصی و بخش عمومی و مرز بایسته در میان این دو، و نیز بررسی درآمدها و هزینه‌های دولت و چگونگی سامان بودجه، موضوع این کتاب است. تبیینی که به توصیه‌های سیاستی برای افزایش کارایی، تأمین عدالت و اعتلای ارزشهای مورد احترام جامعه منجر شود. مالیه عمومی برای دانشجویان علوم انسانی (غیر از اقتصاد) تدوین شده است و در آن آخرین اطلاعات درباره بودجه دولت کشورمان و اطلاعات ذی‌ربط از جهان ارائه شده است.

بخشی از متن خلاصه کتاب:

فصل هفتم :

منبع اصلی تامین هزینه های دولت مالیات میباشد و اخذ مالیات نقشهای هم در کنترل بازار دارد از قبیل تعدیل درآمدها و محدود سازی آثار خارجی منفی. مالیات بخشی از تولید ملی است. وقتی دولت مالیات می گیرد بر رفتار، انگیزه ها و انتخابهای مردم اثر می گذارد.

سه نقش اصلی دولت در بودجه : ۱- تخصیص ۲- تثبیت ۳- توزیع

بودجه چهره مالی مدیریت عمومی کشور می باشد. دولت از بودجه برای برنامه ریزی و مدیریت و مراقبت از امور مالی خویش استفاده می کند. بودجه هزینه های برنامه ریزی شده برای طرحهای دولت را و نیز درآمدهای مورد انتظار از نظام مالیاتی را در طی یکسال مالی نشان می دهد. بودجه صورتحسابی از دریافتها و پرداختهای برنامه ریزی شده دولت برای یک دوره زمانی آینده (معمولاً یکسال) است. در بودجه تعادل کل اقتصاد در نظر گرفته می شود.

چهار عنصر مهم در بودجه کشور : (یک تعریف ساده از بودجه : بودجه برنامه ای است برای رسیدن به اهداف قانونی.)

فهرست مطالب:

فصل اول:کلیات

فصل دوم: شکست بازار، ضرورت بخش عمومی

فصل سوم: نقش اقتصادی دولت

فصل چهارم: دولت در قانون اساسی جمهوری اسلامی

فصل پنجم: بخش عمومی چگونه

فصل ششم: شکست دولت؛ چاره چیست؟

فصل هفتم: بودجه؛ مخارج دولت

فصل هشتم: بودجه؛ منابع و عملکرد

فصل نهم: مالیات؛ منبع مالی اصیل و منطقی

فصل دهم: مالیات؛ چند مبحث مهم دیگر

مطالعه بیشتر