دانلود جزوه فیزیک پزشکی با فرمتword

دانلود جزوه فیزیک پزشکی با فرمتword
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه فیزیک پزشکی با فرمت word

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه فیزیک پزشکی در قالب فایل ورد در ۶۷ صفحه آماده دانلود گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن فایل :

نخستین دیدگاه علمی در رابطه با نور به وسیله نیوتن بیان شد

چشمه های نورانی ذره های بدون وزنی گسیل می کنند که به صورت خط راستی در راستای پرتوهای نورانی با سرعت ۱۰۸×۳ در خلا پخش می شود و به صورت الاستیک روی یک آینه بازتاب می شوند.

معایب تئوری نیوتن

۱-هنگامی که یک پرتو نورانی در هنگام شکست تغییر راستا می دهد سرعت آن در محیط فشرده تر افزایش می یابد (در حالی که آزمایش برعکس آن را نشان داد).
۲-نمی توان یک پرتو نورانی را جدا کرد و همه کوشش ها در این راه بدون نتیجه ماند.
۳-پدیده تداخل قابل توضیح نبود.

تئوری موجی بودن نور

اتمهای یک چشمه نورانی چون نوساساز (اسیلاتور) کار می کنند. برپایه این دیدگاه انرژی چشمه نور پیوسته نبوده بلکه به گونه ناپیوسته گسیل می شودبه گونه ای که هرچه فرکانس نور بیشتر باشد اندازه انرژی آن بیشتر است. (این ذره های نوری همان فوتون هستند)

در پدیده فوتوالکتریک هنگامی که یک فوتون جذب رویه فلز می شود انرژی خود را به یک الکترون می دهد. هر فوتون یک تابش با فرکانسf دارد که دارای انرژی E متناسب با این فرکانس است.

سطح کاتد به وسیله فوتون های با انرژی hf بمباران می شود. این انرژی در انرژی جنبشی الکترون فلز دیده می شود و اگر بیش از انرژی لازم برای بیرون کردن الکترون باشد (E۰) الکترون مربوطه را از فلز بیرون می کند. نتیجه این عمل این است که برای کندن الکترون از اتم فرکانس پرتو تابش باید بیش از f۰ باشد.

دیدگاه ماکسول یا نور الکترو مغناطیسی دیدگاه موجی بودن نور را تایید می کند.

انتقال انرژی بوسیله ی امواج الکترومغناطیس

موج الکترومغناطیس ذره دارنده انرژی است. اگر این موج روی جسمی وارد شود می تواند به آن انرژی منتقل کند.

ویژگی های امواج الکترومغناطیس

  • سرعت آن ها در خلا ثابت و برابر ۱۰۸×۳ کیلومتر بر ثانیه است.
  • انرژی آنها از رابطه ی E = hf به دست می آید تفاوت اصلی آنها در اندازه انرژی است که با خود جابه جا می کنند یعنی اختلاف در فرکانس و طول موج آنهاست.

نور پلاریزه

موج طولی تنها در یک راستا نوسان می کند. اگر نور خورشید را از برخی از مواد بگذرانیم و یا بازتابش دهیم نوسان ها می تواند به گونه ای کامل در یک راستا و یا به شکل ناقص انجام شود که در این حالت می گویند نور پلاریزه شده است….

مطالعه بیشتر