دانلود پاورپوینت فصل سوم درس اقتصاد بخش عمومی (مالیات ها)

دانلود پاورپوینت فصل سوم درس اقتصاد بخش عمومی (مالیات ها)
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت فصل سوم درس اقتصاد بخش عمومی (مالیات ها)

کاربران عزیز ،در این بخش پاورپوینت فصل سوم درس اقتصاد بخش عمومی (مالیات ها) در ۲۶ اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت فصل سوم اقتصاد بخش عمومی،چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

محتوای اسلاید ۳

فصل سوم
تأثیردولت در درآمد ملی
حضور هزینه های دولت در تابع مصرف
مالیات تابعی از تغییرات درآمد
تجزیه تابع مصرف
وقتی هزینه های دولت در تابع مصرف وارد می شود
تعدیل ضریب برای هزینه های دولت
تأمین پس انداز برای سرمایه گذاری جهت نیل به یک رشد هدف

محتوای اسلاید ۲۳

باید توجه داشت که در کشورهای در حال توسعه معمولاً بخش کوچکی از جامعه، عمده درآمد ملی را به خود تخصیص داده و سهم بسیار زیادی از مصرف ملی را انجام می دهند. در کشورهای توسعه یافته نیز توزیع درآمد نابرابر است. مقوله رشد و توسعه برای کشورهای در حال توسعه یک استراتژی اساسی محسوب می شوند. نه در کشورهای توسعه یافته در نتیجه هر دو مسئله رشد و توزیع درآمد از مهم ترین موضوعات و اهداف دولت های کشورهای در حال توسعه می باشند.

محتوای اسلاید ۲۵

بازارهایی که مشمول مالیات می شوند عرضه کننده کالاهای غیر ضروری هستند و معمولاً تقاضا برای این کالاها کشش پذیر است و می توان انتظار داشت که پس از برقراری مالیات و افزایش قیمت مقدار هزینه در این بازارها کاهش یافته و احتمالاً موجب افزایش پس انداز می شود. از هر زاویه که به مالیات بر درآمد و مصرف یا مالیات های مستقیم و غیر مستقیم توجه کنیم باید بپذیریم که هر یک از موارد، استفاده خاصی داشته و یا هر یک از ابزاری برای هدف معینی می باشند. مالیات های مستقیم ما را مؤثرتر به توزیع مناسبی برای کسب درآمد دولت می توانند باشد.

مطالعه بیشتر