پاورپوینت مقدمه ای بر روان سنجی رشته روانشناسی

پاورپوینت مقدمه ای بر روان سنجی رشته روانشناسی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

پاورپوینت مقدمه ای بر روان سنجی رشته روانشناسی

کاربران گرامی و دانش پژوهان ارجمند در این بخش پاورپوینت مقدمه ای بر روان سنجی رشته روانشناسی دکتر حمزه گنجی  را با فرمت PPT – قابل ویرایش در ۱۸۱ اسلاید آماده دانلود نمودیم.در صورت تمایل میتوانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری نمایید به محض اتمام فرایند پرداخت شما میتوانید فایل را دانلود نمایید و جهت اطمینان از دریافت فایل یک لینک دانلود نیز به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

چکیده محتوای فایل

آزمون سازی در روانشناسی سابقه ای نسبتا طولانی دارد. جیمز مک کین کتل (روانشناس آمریکایی) در سال ۱۸۹۰ کلمه تست (آزمون) را برای اولین بار به کار برد ، و آلفرد بینه نیز اولین آزمون روانی را (که آزمون هوش بود) در سال ۱۹۰۵ ارائه داد.
گالتون در سال ١٨٨۴ ویژگیهای خاصی،از جمله دقت،توان عضلانی و زمان واکنش را اندازه گیری می کرد و با استفاده از جدولهای درصدی می توانست توانایی فرد را با گروه وی مقایسه کند. وی پیشگام استفاده از فنون آماری در تحلیل ویژگیهای فردی ، و توسعه آزمونهای روانی است…

جیمز مک کین کتل ،با تهیه آزمونهایی که توانایی ساده ای را اندازه گیری می کردند ،به توسعه آزمون سازی و همچنین کاربرد آسان و همگانی آزمونهای روانی کمک کرد. عیب آزمونهای کتل ،فقدان نورم (یا هنجار) بود.بنابراین ،با اجرای آزمونهای وی ،محقق نمی توانست در مورد وضعیت آزمودنی نسبت به گروه اش نظر دهد.

آزمون روانی وسیله ای است که موقعیتی را  فراهم می کند تا نمونه ای از رفتار برانگیخته شود و مورد اندازه گیری قرار گیرد.

اگر آزمونی را برای یک آزمودنی چند بار اجرا کنیم ،نتایج نسبتاَ یکسان و مشابهی به دست آی

فهرست مطالب:

-فصل اول : تاریخچه آزمونها

-فصل دوم : ویژگیهای آزمونها

-فصل سوم : اجرا و نمره گذاری آزمونها

-فصل چهارم : بیان نتایج آزمونها

-فصل پنجم : طبقه بندی آزمونها

-فصل ششم : آزمونهای هوش

-فصل هفتم : آزمونهای استعداد

-فصل هشتم : آزمونهای شخصیت

مطالعه بیشتر