خلاصه کتاب روانشناسی رشد ۲ (روانشناسی تحولی ۲) دکتر حمید کمرزرین

خلاصه کتاب روانشناسی رشد ۲ (روانشناسی تحولی ۲) دکتر حمید کمرزرین
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

خلاصه کتاب روانشناسی رشد ۲ (روانشناسی تحولی ۲) دکتر حمید کمرزرین

دانشجویان و کاربران گرامی ،محتوای این فایل خلاصه کتاب روانشناسی رشد ۲ (روانشناسی تحولی ۲) نوشته دکتر حمید کمرزرین در ۳۷ صفحه شامل چهار فصل بسیار جامع و مفید منبع رشته روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه پیام نور مناسب جهت مرور سریع درس و آمادگی برای آزمون می باشد که با فرمت pdf با کیفیت عالی تهیه و تدوین گردیده است.

نگاهی مختصر بر کتاب روانشناسی رشد (۲)

روان‌شناسی رشد (۲) نوشته دکتر حمید کمرزرین از مجموعه کتاب‌های آموزشی دانشگاه پیام نور در رشته روانشناسی است.کتاب در شش فصل نوشته شده است.

فصل اول به تاریخچه مطالعه روان‌شناسی به‌صورت مختصر می‌پردازد و پس از ارائه تعریف کنونی روان‌شناسی، رویکرد‌ها ‌و نظریه‌های مطرح در این حوزه را ارائه می‌نماید.

در فصل دوم، مؤلف به جهت اهمیت پرداختن به مهم‌ترین ویژگی بارز دوره نوجوانی، یعنی رشد جسمی، به موضوعات رشد جنسی، هورمون‌ها ‌و تغییرات آن‌ها ‌اشاره کرده است.

فصل سوم، به طرح رشد روانی نوجوانان اختصاص یافته است. منظور از رشد روانی در این فصل بررسی دوره‌هایی از رشد می‌باشد که از دیدگاه غیر‌زیستی قابل طرح و بررسی است و قسمت مهمی از شخصیت و تفاوت‌های نوجوانان را به خود اختصاص داده است. مانند رشد هوش- شناخت، رشد اجتماعی، رشد معنوی- اخلاقی، رشد هویت و…

پس از طرح مقوله‌های مطالعاتی مطرح جسمی و روانی نوجوانان، فصل چهارم به مسائل مهم دیگر در ارتباط با نوجوانان یعنی خانواده و همسالان پرداخته است. در این فصل به عناوینی مانند: اوقات فراغت، نقش رسانه‌ها ‌و بهداشت روانی نوجوانان در حیطه‌های فوق اشاره شده است.

راهنمای خرید و دانلود فایل

شما می توانید با کلیک بروی دکمه افزودن به سبد خرید سفارش خود را ثبت و بعد از آن فایل را دریافت نمایید.

شما می توانید این مجموعه را به روش های زیر دریافت نمایید.

۱- دریافت از طریق ایمیل

۲- دریافت از طریق دانلود

شما می توانید سفارش فایل را به روشهای زیر پرداخت نمایید.

۱- واریز به حساب یا کارت به کارت

۲- پرداخت آنلاین

برای پرداخت از کلیه کارتهای عضو شتاب میتوانید استفاده نمائید.

بعد از پرداخت آنلاین لینک دانلود فعال و نمایش داده میشود ، همچنین یک نسخه از فایل همان لحظه به ایمیل شما ارسال میگردد. در صورت بروز هر مشکلی،میتوانید از طریق تماس با ما پیغام بگذارید و یا در تلگرام با ما در تماس باشید.

مطالعه بیشتر