کتاب روشها و فنون مشاوره شفیع آبادی بصورت خلاصه

کتاب روشها و فنون مشاوره شفیع آبادی بصورت خلاصه
نوع فایل
pdf+ppt
حجم فایل
17mb
نویسنده
دسته بندی
8,900 تومان

توضیحات فایل:

کتاب روشها و فنون مشاوره شفیع آبادی بصورت خلاصه

کاربران گرامی ،محتوای این فایل کامل ترین و بروزترین خلاصه کتاب روشها و فنون مشاوره ( مصاحبه بالینی ) دکتر عبداله شفیع آبادی شامل ده فصل با فرمت pdf ,ppt , jpg می باشد که پس از پرداخت آنلاین ،می توانید این محصول را دانلود و دریافت نمائید.

خلاصه کتاب روشها و فنون مشاوره ( مصاحبه بالینی ) شفیع آبادی

کتاب روش ها و فنون مشاوره ( مصاحبه بالینی ) نوشته دکتر عبداله شفیع آبادی به آموزش مشاوران و روان درمانگران پرداخته و ۴۴ فن مشاوره و روان درمانی مورد بررسی قرار می گیرد.

بخشی از متن پاورپوینت فصل سوم:

مقدمه:

مصاحبه مشاوره ای (بالینی) رابطه ای رویاروی بین دو نفر است که بدان وسیله مشاوره و روان شناس می کوشند مراجع را درحل مشکلات و یافتن هدف های زندگی یاری دهند .
لازمه مصاحبه ی مشاوره ای (بالینی) وجود رابطه ای رویارویی بین مراجع و مشاور و روان شناس است.
این رابطه جنبه عاطفی و نیز عقلی دارد. برای آغاز و ادامه مصاحبه مشاوره ای، تسلط طرفین به گویایی ضرورت دارد.
مصاحبه مشاوره ای که نوعی هنراست و بایدآموخته شود فعالیتی هدف داراست که روش های معین، توانایی، مهارت را شامل می گردد.
بعضی ازاین روش ها از طریق کوشش و خطا آموخته می شوند و برخی دیگر باید از راه تجربه و عمل یاد گرفته شوند.

هدف های مصاحبه مشاوره ای شامل:

کسب اطلاعات درباره مراجع به منظور شناسایی نوع مشکل،ارایه اطلاعات به مراجع،تشویق او به تفکر درباره مشکل برای یافتن راه حل های احتمالی و کمک به مراجع برای خود- فهمی و خود- رهبری

مراحل مصاحبه مشاوره ای:

۱ – مرحله بقا:

دراولین جلسات مصاحبه مشاوره ای ، حالت ترس و تردید از موفق شدن در مشاوران کم تجربه و تازه کار به وفور مشاهده می شود.به عبارت ساده تر مشاور نگران است که آیا جان سالم از جلسه مشاوره به در خواهد برد؟و آیا خواهد توانست جلسه ی مشاوره را تا موعد مقرر ادامه دهد؟

خواسته های مشاور دراین مرحله از مشاور با جمله(( ای کاش این جلسه هر چه زودتر به پایان برسد)) مشخص می شود و او می کوشد جلسه ی مشاوره را هرچه زودتر به پایان برساند..مشاور در این مرحله از مشاوره، احساس بی کفایتی ، نگرانی شدید ، پریشانی و عدم امنیت می کند.چنین مواردی آغاز کار تمام مشاوران تازه کار وجود دارد و به تدریج با گذشت زمان وبراثر تمرین و تجربه کاهش می یابد.

مطالعه بیشتر