دانلود جزوه تفسیر موضوعی نهج البلاغه دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانلود جزوه تفسیر موضوعی نهج البلاغه دانشگاه جامع علمی کاربردی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
6mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه تفسیر موضوعی نهج البلاغه دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه درس تفسیر موضوعی نهج البلاغه دانشگاه جامع علمی کاربردی می باشد که با فرمت pdf در ۲۲ صفحه مناسب آمادگی قبل از آزمون تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جزوه تفسیر موضوعی نهج البلاغه دانشگاه جامع علمی کاربردی

نهج‌البلاغه که در لغت به معنای راه شیوایی یا راه فصاحت است، گزیده‌ای از خطبه‌ها، نامه‌ها و سخنان کوتاه به علی بن ابی‌طالب (ع) است که توسط سید رضی در قرن چهارم ه‍. ق گردآوری شد تار اهگشای شیعیان جهان باشد.

کتاب تفسیر موضوعی نهج البلاغه (ویراست دوم) در دو بخش اصلی با سر فصل‌های گوناگونی برای دانشجویان و جوانان علاقه‌مند گردآوری شده است، دربخش اول نویسنده به معرفی کتاب نهج البلاغه، پدیدآورنده آن یعنی سید رضی(ره)، ساختار، کیفیت و اعتبار این کتاب پرداخته است تا مخاطب ابتدا بداند با چه کتاب ارزشمندی روبه‌رو است. مخاطبان به ویژه دانشجویان در این فصل علاوه بر شناخت روش شناسی این اثر کهن تاریخ اسلام با موضوع شناسی و حوزه‌های گوناگون این کتاب آشنا می‌شوند.

بخش دوم اصلی‌ترین قسمت این کتاب است که معارف نهج البلاغه را بازگو می‌کند و به مخاطب کمک می‌کند محتوای این کتاب ارزشمند را بهتر درک کند. بر خلاف تصور عموم مردم جامعه که فکر می‌کنند این کتاب به نکاتی توجه دارد که مرتبط با زندگی ۱۴ قرن پیش مسلمانان است، مباحث اخلاقی این کتاب بسیار ارزشمند است و در زندگی روزمره حس می‌شود؛ به گونه‌ای که مخاطبان احساس غریبگی یا دور بودن زمان تالیف آن را نمی‌کنند و با نکاتی آشنا می‌شوند که راهگشای مسائل مختلف در زندگی انسان امروز است، نهج البلاغه علاوه بر توصیه‌های اخلاقی، خط قرمزهای رفتاری و اخلاقی را هم مشخص و مطرح کرده است که چراغ راهنمایی برای مسلمانان است.

مطالعه بیشتر