دانلود فایل روش های جمع آوری و کشت نمونه ادرار در ۳۷ اسلاید قابل ویرایش

دانلود فایل روش های جمع آوری و کشت نمونه ادرار در ۳۷ اسلاید قابل ویرایش
نوع فایل
ppt
حجم فایل
6mb
نویسنده
دسته بندی
7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل روش های جمع آوری و کشت نمونه ادرار در ۳۷ اسلاید قابل ویرایش

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود فایل روش های جمع آوری و کشت نمونه ادرار در ۳۷ اسلاید قابل ویرایش آماده دانلود گردیده است که پس از پرداخت آنلاین می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت روش های جمع آوری و کشت نمونه ادرار :

اهمیت کشت ادرار

کشت ادراربه منظور تشخیص عفونت مجاری ادراری دربیماران مبتلا به دیزوری (سوزش ادرار) ، تکرار در دفع ادرار، همچنین در موارد تب با منشا ناشناخته و یا احتمال عفونت، تجزیه ادرار ضرورت می یابد.

عوامل تداخل کننده در کشت ادرار:

آلودگی ادرار با مدفوع، ترشحات واژن، دست ها یا لباس ها، استفاده از آنتی بیوتیک ها

جمع آوری نمونه ادرار برای انجام کشت میکروبی

روش نمونه گیری:

متداولترین نمونه ،ادرار وسط تمیز گرفته شده می باشد.جهت احتراز از آلودگی نحوه جمع آوری حائز اهمییت می باشد.در مورد زنان باید آموزش لازم در خصوص تمیز کردن نواحی اطراف منفذ پیش ابراه با استفاده از یک قطعه گاز تمیز آغشته با سرم فیزیولوزی استریل داده شود از هیچ گونه محلول ضدعفونی کننده ای نباید استفاده شود زیرا این محلولها می توانند به نمونه ادرار راه یافته و سبب ایجاد کشت منفی گردند .

نباید اجازه داد نمونه ادرار در بخش یا توالت به مدت طولانی باقی بماند .این موضوع باعث تکثیر ارگانیسم های موجود در ادرار گردد زیرا ادرار یک محیط مناسب برای رشد آنهاست. هیچ نمونه ای غیر از نمونه آسپیره شده ناحیه فوق عانه از مثانه برای بررسی عفونت ادراری با عوامل بی هوازی مناسب نخواهد بود.

جمع آوری نمونه ادرار برای انجام کشت میکروبی

در صورتی که نمونه در منزل تهیه می شود حداکثر طی ۲۰ دقیقه پس از جمع آوری ادرار باید آنرا در یخچال قرار داده، نمونه ادرار را می توان تا۲۴ -۱۲ ساعت پس از جمع آوری در یخچال نگه داری کرد. در زمان انتقال نمونه به آزمایشگاه آن را در کنار یخ قرار دهند.در مورد بیمارانی که قادر به دفع ادرار نمی باشند می توان از سوند ادراری استفاده کرد.

نمونه های اطفال و کودکان کم سن را در کیسه های یکبار مصرف به نام کیسه U جمع آوری می کنند.این کیسه ها دارای چسبی در اطراف پشت منفذ می باشد که به پوست پوبیک کودک می چسبد. منفذ پیشابراه را پیش از چسباندن کیسه ها باید تمیز نمایند. حتی المقدور صبح اول وقت کیسه را به شیرخوار وصل کرده و تا ظهر ادرار جمع شده ارسال گردد.

مطالعه بیشتر