دانلود جزوه آمادگی جسمانی ویژه کودکان و نوجوانان با فرمت word

دانلود جزوه آمادگی جسمانی ویژه کودکان و نوجوانان با فرمت word
نوع فایل
word
حجم فایل
54kb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه آمادگی جسمانی ویژه کودکان و نوجوانان با فرمت word

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه درس آمادگی جسمانی ویژه کودکان و نوجوانان می باشد که با فرمت word در ۲۷ صفحه قابل ویرایش در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود جزوه آمادگی جسمانی ویژه کودکان و نوجوانان :

مفهوم تربیت‌بدنی‌ به منظور تعیین اهداف تربیت‌بدنی ابتدا لازم است که مفهوم تربیت‌بدنی در مدارس به درستی شناخته شود. بسیاری از افراد جامعه و حتی تعدادی از معلمان و مربیان تربیت‌بدنی دو واژه ورزش و تربیت‌بدنی را به جای یکدیگر به کار می‌برند. این موضوع چنان فراگیر شده است که در بسیاری از برنامه‌های آموزشی واژه ورزشی به جای واژه تربیت‌بدنی به کار برده می‌شود. اگرچه هر دو بر پایه فعالیتهای جسمانی بنا شده اما تربیت‌بدنی از نظر ماهیت و اهداف با ورزش تفاوت داشته و این تفاوتها در اجرای برنامه‌ها شکل واقعی و عینی به خود می‌گیرد. این تفاوتها در تعاریف هر یک از واژه‌های تربیت‌بدنی و ورزش به خوبی مشاهده می‌شود.

در این بخش از کتاب اهداف تربیت‌بدنی را با در نظرگرفتن ابعاد وجودی انسان و نیازهای واقعی آنان به دو دسته اهداف عمومی و اختصاصی در هر دوره تحصیلی به شرح زیر بیان می‌گردد.

دانلود جزوه آمادگی جسمانی ویژه کودکان و نوجوانان

اهداف عمومی تربیت‌بدنی و آمادگی جسمانی در دوره ابتدایی‌ اهداف تربیت‌بدنی در دوره ابتدایی را می‌توان به شرح زیر بیان نمود:

پرورش قابلیتهای جسمانی با به‌کارگیری عضلات مختلف بدن از طریق حرکات و فعالیتهای جسمانی متناسب با هر یک از اندامها

پرورش قوای ذهنی دانش‌آموزان از طریق بازیهای سازمان‌ یافته

تقویت روحیه اجتماعی و مسئولیت‌ پذیری از طریق بازیها و حرکات‌ دسته‌ جمعی

‌رشد اخلاق و حس به گزینی از طریق مشارکت در بازیهای اجتماعی

جزوه آمادگی جسمانی ویژه کودکان و نوجوانان

کمک به رشد و جلوه شخصیت کودک با ایجاد تفکر خودکار در او از طریق‌ انواع فعالیتهای جسمانی‌

مطالعه بیشتر