دانلود پاورپوینت اقتصاد آب و زمین در ۶۹ اسلاید

دانلود پاورپوینت اقتصاد آب و زمین در ۶۹ اسلاید
نوع فایل
ppt
حجم فایل
13mb
نویسنده
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت اقتصاد آب و زمین در ۶۹ اسلاید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت اقتصاد آب و زمین (اقتصاد منابع طبیعی محیط زیست دکتر علی سوری – محسن ابراهیمی) می باشد که با فرمت ppt در ۶۹ اسلاید تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست پاورپوینت :

مفاهیم و چالشهای منابع آبی

اقتصاد آب

منابع آبی

شیوه های کنترل و بهره برداری از منابع آب

ویژگیهای آب

جنبه اقتصادی آب

عرضه آب

عوامل موثر برتقاضای آب کشاورزی

مفاهیم و چالشهای منابع آبی

۱٫به علت خشک بودن عمده خاک ایران و کم بودن پوشش های گیاهی، بسیاری از نزولات جوی (حدود۳/۴) از دست میرود.

پراکنش بارندگی در مناطق مختلف کشور بصورت نامساوی است به این معنا که بارندگی از نظر مکانی و زمانی بصورت نامساوی توزیع میشود به همین دلیل بخش آب درکشور با چالشهایی روبروست که مطالعه منابع آب و توزیع آن را ضروری میکند. طبق آمارهای موجود، متوسط بارندگی در کشور ۲۲۰ میلی متر است که حدود ۱/۴ متوسط دنیا و ۱/۳ متوسط آسیاست. از نظر پراکنش بارندگی ۵۰% بارندگی کشور در ۲۴% مساحت کشور و ۵۰% باقیمانده در ۷۶% مساحت کشور صورت میگیرد و بیشترین بارندگی نیز در تالش با حدود ۲۰۰۰ میلی متر گزارش شده است.

جمعیت جهان درحال افزایش است و تقاضا برای غذا، خدمات شهری و… رو به افزایش است که این امر باعث میشود تقاضا برای آب به شدت بالارفته درحالیکه منابع آبی محدود می باشد. این لزوم مدیریت بهتر منابع آبی را ضروری تر مینماید. مثال: برای سدسازی در ابتدا جاهای مناسبتر و کمتر سرمایه بر انتخاب شده است که باافزایش تقاضا ناگزیریم ازمکان های باکیفیت پایینتر و سرمایه برتر استفاده کنیم همین امر باعث افزایش هزینه های استحصال آب میشود.

چالش بعدی، زیاده روی در احداث چاه است (دکتراحمدی نژاد) که بهره برداری زیاد باعث تخریب سفره های آب زیرزمینی میشود. مشاهده میشود در بیشتر دشت ها و مناطق شهری زمین درحال پایین رفتن بوده بطوریکه لوله کشی های آب شهری بالا آمده است….

مطالعه بیشتر