دانلود جزوه قابل سرچ اخلاق اسلامی با فرمت pdf

دانلود جزوه قابل سرچ اخلاق اسلامی با فرمت pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
725kb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه قابل سرچ اخلاق اسلامی با فرمت pdf 

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه قابل سرچ درس اخلاق اسلامی با فرمت pdf در ۱۵۸ صفحه می باشد.امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جزوه قابل سرچ اخلاق اسلامی:

بخش اول

تعاریف و کلیات

۱ – ۱ اهمیت و جایگاه علم اخلاق اسلامی

شناخت جایگاه واقعی هر علم در میان علوم دیگر و دلایل پرداختن به آن، قبل از ورود به موضوع و مسائل اش لازم و ضروری است، مطالعات اخلاقی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برای روشن تر شدن اهمیت و جایگاه علم اخلاق به اختصار چند مورد ذکر می شود .

۱. اگر چه هر علمی به نوبه خود ارزشمند است ولی در مقام سنجش و مقایسه بعضی علوم برتری دارند. ارزش هر علم به موضوع و نتیجه ای که از آن حاصل می شود، بستگی دارد. پس هر علمی که موضوع آن از موضوعات دیگر ارزشمندتر باشد قهر؛ برترین علوم خواهد بود. بدین جهت است که علم توحید و خداشناسی برتر از علوم دیگرند و علم اخلاق پس از علم توحید، در رتبه دوم قرار دارد. چرا که موضوع این علم انسان در حال سیر و سلوک است که از او به عنوان برترین موجود باد می شود. و لقد کرمنا بنی آدم «به تحقیق نسل آدم را گرامی داشتیم»

۲٫ در عظمت علم اخلاق همان بس که در قرآن و احادیث یکی از اهداف مهم بعثت انبیاء و ارسال رسل، راهنمایی به تهذیب اخلاق و تزکیه نفوس دانسته شده است. انبیاء الهی آمده اند تا در اثر تعلیم و تربیت بشر را به سعادت واقعی و خوشبختی دنیا و آخرت سوق دهند. لذا رسول اکرم می فرمایند: انی بعثت لاتمم مکارم الا همانا مبعوث شدنم برای تکمیل مکارم اخلاق است…

مطالعه بیشتر