دانلود پاورپوینت فساد در جامعه و راه های مقابله با آن

دانلود پاورپوینت فساد در جامعه و راه های مقابله با آن
نوع فایل
ppt
حجم فایل
350kb
نویسنده
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت فساد در جامعه و راه های مقابله با آن

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل تحقیق پاورپوینت درس اندیشه اسلامی با موضوع فساد در جامعه و راه های مقابله با آن می باشد که با فرمت ppt در ۲۱ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت فساد در جامعه و راه های مقابله با آن:

معنای فساد:

فساد و گناه تعبیری است که در کتابھای اخلاقی دینی بکار رفته است؛ جامعه شناسان از «آسیبهای اجتماعی» و «کجروی های رفتاری» سخن به میان آوردهاند، روان شناسان به «نبهنجاری ها» اشاره کردهاند. این اصطلاحات در واقع بیانگر رویکردھای مختلف به انحرافات اخلاقی و اجتماعی است که علل خاص خود را دارد.

عوامل فساد:

žدر یک نگاه کلی، عوامل فساد و انحرافات اجتماعی به دو دسته اصلی قابل تقسیم است:

žالف. عوامل زمینه ساز که با واسطه در ایجاد و شکلگیری فساد در جامعه نقش دارد؛ ب. عوامل اصلی و بدون واسطه.

ضعف و ناکارآمدی نظام خانواده

با توجه به این که شخصیت انسان و اساس خصوصیات اخلاقی وی از ابتدای کودکی پایه ریزی میشود و والدین بیشترین نقش را در تربیت کودکان و پایه ریزی شخصیت آنھا بر عھده دارند، خانواده از جایگاه و نقش ویژهای برخوردار است، اگر خانواده نقش تربیتی خود را به صورت صحیح و شایسته انجام دھد و والدین در زمینه تربیت مذھبی و اخلاقی فرزندان سرمایه گذاری مطلوب نماید، از بسیاری مشکلات و فسادھای اخلاقی در جامعه جلوگیری میشود.

تحقیقات نشان میدهد که بیشتر انحرافات اخلاقی و بزهکاری های رفتاری در بزرگسالان نتیجه عدم تربیت و برخورد صحیح والدین در دوران اولیه رشد و آغازسال های زندگی است.اگر والدین نقش تربیتی خود را به صورت صحیح ایفا نکرده و از همان سالهای نخست فرزندان را با اخلاق و معنویت و ارزش های دینی آشنا نسازند، جوانانی را تحویل جامعه خواهند داد که با دین و مذهب و اخلاق و مسایل اسلامی نا آشنا بوده و به انواع انحرافات و مفاسد اخلاقی مبتلا خواھند شد. تربیت مذهبی، نوعی مصونیت در افراد ایجاد میکند. اگر خانواده بصورت صحیح از عهده دین کار برنیایند، بستر فساد از خانواده به جامعه گسترش مییابد…

مطالعه بیشتر