دانلود پاورپوینت ورزش برای درمان کیفوز (قوز کمر)

دانلود پاورپوینت ورزش برای درمان کیفوز (قوز کمر)
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
13,000 تومان 9,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت ورزش برای درمان کیفوز (قوز کمر)

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت ورزش برای درمان کیفوز (قوز کمر) از راه تقویت عضلات و اصلاح پوزیشن می باشد که در قالب ppt در ۱۴ اسلاید قابل ویرایش همراه با تصاویر تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست و عناوین پاورپوینت ورزش برای درمان کیفوز (قوز کمر):

دستورالعملهای عملی برای درمان کیفوز

ورزشهای مناسب برای درمان قوز کمر

تمرین MOUNTAIN

چرخش شانه ای و عقب نشینی ناگهانی

کشش قفسه سینه و شانه با استفاده از چارچوب در

خم کردن چانه

حرکت دست و پا

حرکت کبرا و اسفنکس

برد داگ

وضعیت ماهی پشتیبانی شده

پرس سر

حرکت شاواسانا

محتوای اسلاید ۲

قوز کمر به نوعی ناهنجاری ستون فقرات گفته می‌شود که معمولاً در ناحیه ستون فقرات توراسیک رخ می‌دهد اما همچنین می‌تواند در ستون فقرات گردنی نیز ایجاد شود. بیماران مبتلابه کیفوز گردی مشخصی از ستون فقرات ایجاد می‌کنند که منجر به ایجاد قوز می‌شود. قوز کمر علل بسیاری دارد، ازجمله وضعیت نامناسب قرارگیری بدن، آرتروز، مشکلات عصبی عضلانی و پوکی استخوان. کیفوز خفیف معمولاً به تمرینات اصلاحی واکنش می‌دهد درحالی‌ که فرم‌های شدیدتر کیفوز نیاز به پوشیدن بریس و بعضی موارد جراحی دارد.

محتوای اسلاید ۱۱

برد داگ

بدون اعمال هیچگونه فشار به ستون فقرات در حالت چهار دست و پا قرار گیرید. تا آنجا که ممکن است سر و دنبالچه را بکشید و سینه را پایین بیاورید تا تیغههای شانه در پشت به هم برسند. با اندکی چرخش تا حد امکان دست راست را به جلو و پای چپ را به عقب بکشید. هر دو را تا جای ممکن موازی با زمین قرار دهید. این حالت را برای چندین نفس نگه دارید و سپس اندامها را با کنترل پایین بیاورید و در طرف دیگر انجام دهید. حرکت را چندین بار بااحتیاط تکرار کنید. پزشکان این حرکت را برای بیماران مبتلابه کیفوز توصیه میکنند تا قدرت مولتی فید و پارازپینال را افزایش دهند و در ستون فقرات ثبات ایجاد کنند.

مطالعه بیشتر