دانلود پاورپوینت فصل ششم کتاب فیزیولوژی اعصاب و غدد درون ریز حائری

دانلود پاورپوینت فصل ششم کتاب فیزیولوژی اعصاب و غدد درون ریز حائری
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
100,000 تومان 7,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت فصل ششم کتاب فیزیولوژی اعصاب و غدد درون ریز حائری

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت فصل ششم : چگونگی ایجاد و شکل‌گیری دستگاه عصبی مرکزی کتاب فیزیولوژی اعصاب و غدد درون ریز دکتر سید علی حائری روحانی ویرایش جدید می باشد که با فرمت ppt در ۲۴ اسلاید دارای نکات اصلی کتاب تهیه و تدوین گردیده است.این کتاب و منبع برای دانشجویان رشته‌های روانشناسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به عنوان منبع اصلی درس «فیزیولوژی عمومی اعصاب و غدد» تدوین شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست و عناوین پاورپوینت فصل ششم کتاب فیزیولوژی اعصاب و غدد درون ریز دکتر حائری :

شرایط لازم برای رشد و نمو طبیعی مغز
تحلیل و ترمیم اعصاب
پرده‌های مغز و نخاع (مننژها)

فیزیولوژی یکی از شاخه های زیست شناسی است که طرز کار یاخته های بدن و بافتها و اندامها را بررسی می کند.در فیزیولوژی اعصاب، ویژگیهای زیستی یاخته های عصبی (نورونها) و رشته های آنها (اعصاب) بررسی می شوند و در فیزیولوژی غدد درون ریز (آندوکرینولوژی) اعمال ترشحات غدد داخلی (هورمونها) مطرح می شوند.محیط داخلی بدن مایعی است که سلولهای بدن را فراگرفته و اطراف آنها در حرکت است و نیاز آنها را به آب، مواد غذایی، اکسیژن و مواد دیگر برآورده می سازد و مواد زاید را از آنها دور می کند.

ساخته شدن و تمایز بافتن دستگاه عصبی در جنین زودتر از سایر اندامها و دستگاهها آغاز می شود و اولین دوره اندام زایی جنین را تشکیل می دهد. در انسان و مسایرداران، دستگاه عصبی از تمایز پوسته خارجی جنین (اکتودرم) به وجود می آید.

دا پوسته خارجی در طول پشت جنین به صورت یک نوار مسطح و فطور مشخص شود که به آن نوار یا صفحه عصبی می گویند.

باخته های صفحه عصبی ضمن کار، داخل رفته یک فرورفتگی طولی را به نام ناودان با شیار عصبی ایجادکنند.

همزمان با تکثیر یاخته ها به تدریج دو سر شیار عصبی به یکدیگر نزدیک و سی متصل می شود.

اتصال دو لبه لوله عصبی ابتدا در ناحیه وسط جنین صورت می گیرد و سپس به دو سر لوله امتداد می یابد و سرانجام دو منفذ قدامی و خلفی آن کاملا بسته می شود.

مطالعه بیشتر