جزوه استاتیک کارشناسی معماری ویرایش جدید

جزوه استاتیک کارشناسی معماری ویرایش جدید
نوع فایل
pdf
حجم فایل
3mb
نویسنده
دسته بندی
70,000 تومان 5,900 تومان

توضیحات فایل:

جزوه استاتیک کارشناسی معماری ویرایش جدید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه استاتیک دوره کارشناسی معماری ویرایش جدید می باشد که با فرمت pdf تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

مراجع

۱ – کتاب استاتیک جی ال مریام (مرجع اصلی)
۲ – کتاب استاتیک بییر جانستون

دانلود جزوه استاتیک کارشناسی معماری ویرایش جدید:

شاخه های اصلی علم فیزیک:
۱ – مکانیک کلاسیک:توصیف رفتار اجسام ساکن و متحرک
۲ – الکترو مغناطیس: توصیف رفتار مواد و اجسام دارای بار الکتریکی
۳ -ترمو دینامیک: توصیف پدیده های مرتبط با گرما

مکانیک کلاسیک:

۱ – استاتیک:شاخه ای از مکانیک و علوم مهندسی است که به بحث و مطالعه دربارهٔ یک سیستم یا سامانه فیزیکی در حال تعادل و ایستایی استاتیکی می پردازد. تعادل و ایستایی استاتیکی حالتی است که در آن اجسام یا سازه های تحت تأثیر نیروهای خارجی- تغیر مکان نسبی نداده و در حالت ایستایی و سکون باقی بمانند.
موسوم است، سیستم » تعادل استاتیکی « در حالت تعادل ایستا که در علوم مهندسی به مورد نظر یا در حال سکون است یا م یتوان آن را در یکی از دستگاه های سکون نسبی که با سرعت ثابت حرکت می کنند و لذا شتاب در آن صفر است، ساکن دانسته و تعریف نمود.

۲ – دینامیک: شاخه ای از علم مکانیک که به بررسی اجسام در حال حرکت می پردازد.

الف: کمیت عددی : چنانچه کمیتی با یک عدد مقدار بهمراه یکا واحد بیان شود کمیت عددی یا اسکالر یا نرد های نامیده م یشود. مانند جرم، دما، حجم، زمان، بار الکتریکی، انرژی، فشار، توان، شدت جریان الکتریکی و …

ب: کمیت برداری : کمیتی که علاوه بر عدد مقدار و یکا واحد دارای جهت نیز باشد و از قاعده های جمع برداری نیز پیروی کند برداری می باشد. مانند سرعت، جابجایی، نیرو، میدان الکتریکی، میدان مغناطیسی و …

مطالعه بیشتر