دانلود فایل pdf اسلایدهای جزوه استخوان بندی شهری (ساختار شهر)

دانلود فایل pdf اسلایدهای جزوه استخوان بندی شهری (ساختار شهر)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
80,000 تومان 7,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل pdf اسلایدهای جزوه استخوان بندی شهری (ساختار شهر)

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل فایل pdf اسلایدهای جزوه استخوان بندی شهری (ساختار شهر) می باشد که با فرمت پی دی اف در ۴۲ صفحه تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فایل pdf اسلایدهای جزوه استخوان بندی شهری (ساختار شهر):

مفهوم ساخت

کلمه ساخت Structure از کلمه ی لاتین StructuraStructura و از فعل Struere به معنای ساختن و بنا کردن گرفته شده است در خصوص آنچه بیشتر لغت شناسان بر آن تأکید دارند مفهوم ترکیب و سازمان یک جسم است، یعنی ترکیبی از واحد های متصل شده به هم که یک سازمان را تشکیل می دهند.

فرهنگ لغت: ساخت دارای معانی و مفاهیم مختلفی است. از یک سو آن را به مفهوم ساختن و از سوی دیگر به معنای طرز، اسلوب و شیوه به کارگرفته اند.

مفهوم ساختار شهر

برخی، مفهوم ساختار شهر را به معنای طراحی کالبدی و استخوان بندی شهر و نیز الگوی کاربری اراضی می دانند و معتقدند در مطالعه ی ساخت شهر، سیاست های رشد و توسعه ی شهر، حمل و نقل درون شهری، مسئله ی مسکن و الگوی ریخت شناسی شهر مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

همچنین عملکردهای مختلف شهری شامل عملکرد مذهبی، اداری، تجاری و حمل ونقل در بررسی ساختار شهر مدنظر می باشد.

مفهوم ساختار شهر

استخوان بندی شهری تا حدودی فراکتال است. استخوان بندی، از طریق مفصل بندی به شهر مقیاس می بخشد. استخوان بندی، تجربه شهر را به قطعاتی یا موقعیت های مکانی می شکند، که هر یک دارای مقیاس خود هستند.

وظیفه طراحی شهری

پرسش کلی:

وظیفه طراحی شهری، طراحی همه چیز با جزئیات نیست، بلکه وظیفه آن خلق چارچوبی است که بر تصمیم گیری های بعدی اثر گذار باشد. پس طراحان شهری باید نیروی خود را در کجا متمرکز کنند،تا مؤثر واقع شوند؟

نخستین گام عملی به تدوین یک روش طراحی شهری تعیین مجموعه ای از عناصر شهری است:

مطالعه بیشتر