مراحل تربیت دینی فرزند با تاکید بر سیره قولی و عملی پیامبر اکرم (ص) pdf

مراحل تربیت دینی فرزند با تاکید بر سیره قولی و عملی پیامبر اکرم (ص) pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
7mb
نویسنده
دسته بندی
30,000 تومان 19,000 تومان

کاربران گرامی ،محتوای این فایل دانلود باکیفیت ترین تحقیق مراحل تربیت دینی فرزند با تاکید بر سیره قولی و عملی پیامبر اکرم (ص) ویرایش جدید می باشد که با فرمت pdf در ۳۸ صفحه تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از وب سایت ما خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

چکیده تحقیق مراحل تربیت دینی فرزند با تاکید بر سیره قولی و عملی پیامبر اکرم (ص) pdf :

این تحقیق با موضوع مراحل تربیت دینی فرزند با تکیه بر سیره قولی و عملی پیامبر اکرم (ص) انجام گرفته است. روش تحقیق در این پژوهش روش کتابخانه ای و توصیفی تحلیلی است. نتایج پژوهش نشان می دهد پیامبر اکرم(ص) به عنوان رهبر و هادی جامعه اسلامی توجه خاصی به فرزندان داشته و بر تربیت دینی و مذهبی آنان اهتمام ویژه دارد. براساس دیدگاه پیامبر اکرم (ص)مراحل تربیت دینی نظیر همسرگزینی، مباشرت، دوران جنین، دوران شیرخوارگی و …. در شکل گیری شخصیت دینی و اعتقادی کودکان نقش به سزایی دارد از این رو برای هر مرحله وظایف خاص را بر عهده والدین گذاشته است.

همچنین در سیره پیامبر اکرم از هفت سال اول کودکی به مرحله سروری و آقایی یاد شده است که باید مطیع فرزند باشیم. از هفت سال دوم به مرحله طاعت پذیری و حرف شنوی فرزند یاد شده است که مطیع والدین است و حرف شنوی او در این مرحله زیاد است. از هفت سال سوم به مرحله وزیر و مشاور تعبیر شده است که بایستی در کارها و برنامه های زندگی با او مشورت نمایی. همچنین در سیره پیامبر به یک سری اصول ترببتی توجه ویژه شده است که رعایت آن ما را در تربیت دینی فرزندان یاری خواهد کرد.

مطالعه بیشتر