نمونه پروپوزال بررسی و کنترل میکروگرید در حالات کاری مختلف آن

نمونه پروپوزال بررسی و کنترل میکروگرید در حالات کاری مختلف آن
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

نمونه پروپوزال بررسی و کنترل میکروگرید در حالات کاری مختلف آن

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل نمونه پروپوزال بررسی و کنترل میکروگرید در حالات کاری مختلف آن می باشد که در قالب فایل pdf در ۴ صفحه نگارش شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

عنوان فارسی پایان نامه:

بررسی و کنترل میکروگرید در حالات کاری مختلف آن

عنوان انگلیسی پایان نامه:

Analysis and Control of Microgrid in Its Different Operation Modes

  مقدمه:

با توجه به کاربرد روز افزون انرژیهای تجدیدپذیر در تولید انرژی الکتریسیته، در آینده نزدیک شاهد تغییرات وسیعی در سطوح انتقال و توزیع سیستم قدرت خواهیم بود. در سطوح انتقال، توان تولیدی درصد بیشتری از تولیدات منابع تجدیدپذیر (ازقبیل مزارع بادی بزرگ، خورشیدی و….) را شامل می شود. در سطوح توزیع نیز ژنراتورهای تجدیدپذیر کوچک زیادی(از قبیل سلولهای سوختی، سلولهای فوتوولتائیک،میکروتوربینها و …)به شبکه متصل میشوند که به آنها ژنراتورهای پراکنده(DG)می گویند وجود یک یا چند نوع از این ژنراتورهای پراکنده، طبیعت شعاعی پخش توان را در فیدرهای توزیع برهم میزند.

از سوی دیگر، با توجه به افزایش گرمای جهانی، کشورهای زیادی در نظر دارند که تا سال ۲۰۲۰میزان تولید گازهای گلخانه ای خود را به کمتر از %۲۰برسانند.لذا در آینده نزدیک، انرژی تجدیدپذیر از نوع تولید پراکنده نقشی اساسی را در تولید الکتریسیته ایفا خواهد کرد. از اینجاست که چند سالی است مفهومی به نام “میکروگرید” در مجامع علمی و تحقیقاتی جهان مطرح شده است.

بیان کلی مسئله نمونه پروپوزال بررسی و کنترل میکروگرید در حالات کاری مختلف آن

یک میکروگرید مجموعه ای از بارها و ریزمنابعی است که به شکل یک سیستم قابل کنترل مستقل در حال کار است و قادر است در مناطق محلی خود، توان مورد نیاز را تامین کند . از دید سیستم، میکروگرید میتواند به عنوان یک بار قابل کنترل مستقل، در ثانیه هایی که سیستم اصلی نیاز دارد، به کمک آن بیاید از دید مشتری نیز،میکروگرید میتواندمزایایی ازقبیل بالا بردن قابلیت اطمینان، کاهش تلفات فیدر، تامین ولتاژهای محلی، بالا بردن بازدهی و تصحیح خمش ولتاژ را برآورده کند .

مطالعه بیشتر