دانلود پاورپوینت روانشناسی صنعتی و سازمانی

دانلود پاورپوینت روانشناسی صنعتی و سازمانی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت روانشناسی صنعتی و سازمانی

دانلود پاورپوینت با موضوع گسترۀ روانشناسی صنعتی و سازمانی شامل ۵۲ اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

بخشی از فایل پاورپوینت گسترۀ روانشناسی صنعتی و ساز مانی

بیشتر دوران عمر ما در کار سپری می شود.  آنچه که در کار اتفاق می افتد می تواند تاٌثیر عظیمی بر مردم داشته باشد.  تمرکز روانشناسی صنعتی و ساز مانی بر محل کار است.  در واقع، روانشناسی صنعتی و ساز مانی لنز دوربین عکاسی علم روانشناسی را بر جنبه ای اصلی از زندگی انسان، یعنی، کار او متمرکز کرده است. روانشناسان صنعتی و ساز مانی با کاربرد اصول بر گرقته از  پژوهش، در افزایش بهزیستی و عملکرد مردم و سازمانهایی که آنان را استخدام می کنند یاری می رسانند. به طور کلی، اهداف روانشناسی صنعتی و ساز مانی عبارتند از فهم و درک بهترو بهینه سازی اثربخشی، سلامت وبهزیستی افراد و سازمانها.

روانشناسان صنعتی و ساز مانی متخصصانی هستند که بر اساس الگوی عالم- عامل به منظور درک و فهم مردم در سازمانها تربیت شده اند. این بدان معناست که آنان هم باید عالم باشند و هم باید علم خود را در عمل به کار گیرند. در این راستا، راسی(۲۰۰۸) معتقد است که روانشناسی صنعتی و سازمانی تنها هنگامی می تواند مساعدت کامل خود را به عمل آورد که علم وعمل را بهم در آمی زد.

تعاریف روانشناسی صنعتی  و ساز مانی

روانشناسی صنعتی و ساز مانی شاخه ای از روانشناسی است که به مطالعۀ رفتار آدمی در محیط کار و به کاربرد اصول کلی روانشناسی به مسائل و مشکلات وابسته به کار می پردازد( واندنباس، ۲۰۰۷).

روانشناسی صنعتی و ساز مانی رشته ای است از پژوهش علمی و اقدام عملی که هدف آن بهبود بخشیدن به بهزیستی مردم از طریق فهم رفتار افراد و سازمان ها در محل کار؛  کمک به افراد در جهت دنبال کردن کار با معنا و پرمایه؛ و یاری رساندن به سازمانها در راستای مدیریت اثربخش منابع انسانی خود (کلاین، ۱۹۹۶) است.

مطالعه بیشتر