دانلود پاورپوینت کتاب تئوری حسابداری جلد اول دکتر شباهنگ فصل سوم

دانلود پاورپوینت کتاب تئوری حسابداری جلد اول دکتر شباهنگ فصل سوم
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
6,500 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت کتاب تئوری حسابداری جلد اول دکتر شباهنگ فصل سوم

دانشجویان و کاربران گرامی ، در این بخش پاورپوینت فصل سوم : مفروضات بنیادی، اصول و مفاهیم حسابداری کتاب تئوری حسابداری جلد اول دکتر رضا شباهنگ با فرمت ppt در ۵۴ اسلاید قابل ویرایش در دو پاورپوینت در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.

دانلود پاورپوینت کتاب تئوری حسابداری جلد اول دکتر شباهنگ فصل سوم

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت ،متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

محتوای اسلاید ۲

مطالب ارائه شده در این پاورپوینت:

مقدمه ای بر مفروضات بنیادی واصول حسابداری

مطالعه تحقیقاتی حسابداری شماره ۱ و۳

مطالعه تحقیقاتی حسابداری شماره۳

مفاهیم حسابداری

مفروضات بنیادی حسابداری  ۱ ) فرض تداوم فعالیت  ۲ ) فرض تفکیک شخصیت

محتوای اسلاید ۶

مطالعه تحقیقاتی حسابداری شماره ۳

در مطالعه تحقیقاتی شماره ۳هشت اصل کلی مطرح گردیده است.که از میان این هشت اصل دست کم سه اصل ۱،۲،۴به مسئله تغییر قیمتها مربوط بوده وموجب انتقادهای شدید حرفه حسابداری شده است.اصل اول که سود را محصول کل فرایند فعالیتهای تجاری می داند، واین موضوع بر هیچک یک از ۱۴فرض بنیادی مطالعه تحقیقاتی شماره یک مبتنی نیست وبا استدلال منتج نشده است.ارائه اصل اول راه را برای تعریف اصول مرتبط با ارزش هموار می کند زیرا مبنای تغییرات ارزش جایگزینی است که خود به شناسائی سود(زیان)غیر عملیاتی منتج می گردد.
یکی از انتقادهای عمده وارد بر اصل چهارم یعنی اندازه گیری ارزش دارائیها،غیر قابل تجمیع بودن آن است.به عنوان مثال چنانچه بتوان موجودیها را بر مبنای قیمتهای معین بازار به فروش رساند،ارزش خالص بازیافتنی توصیه شده است.

محتوای اسلاید ۱۵

تئوری های مربوط به حقوق صاحبان سرمایه

تعامل واحد های انتفاعی با مالکان ،در حسابهای مربوط به حقوق صاحبان سرمایه منعکس میشود.
برسی این تئوریها به منظور تفسیر حقوق صاحبان سرمایه منعکس در حسابهای مربوطه و همچنین تعیین برخی از اجزای سود مفید میباشد. در گذشته این تئوریهای دستوری ،توجه زیادی را به خود جلب کرده بودند اما امروزه ،این تئوریها درمقایسه با رویکرد های استقرایی [مشاهده ای جدید]نقش ثانویه دارند.
مشکل تئوریهای مورد بحث این است که علیرغم اهمیت ارتباط واحدانتفاعی با مالکان آن،این ارتباطات ،مبنای کامل و مناسبی را برای تعریف وتفسیر تمامی رویداد های واحد انتفاعی ایجاد نمیکند.

مطالعه بیشتر