دانلود پاورپوینت ایمنی راکتورهای هسته ای

دانلود پاورپوینت ایمنی راکتورهای هسته ای
نوع فایل
ppt
حجم فایل
12mb
نویسنده
دسته بندی
8,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت ایمنی راکتورهای هسته ای

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت ایمنی راکتورهای هسته ای می باشد که با فرمت ppt جمعا در ۸۸ اسلاید تهیه و تنظیم گردیده است.در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت ایمنی راکتورهای هسته ای:

فصل یکم)

تعاریف اولیه و اصول ایمنی

سطوح طراحی نیروگاه هسته ای:

(۱Normal operation Design : طراحی در شرایط کار عادی نیروگاه شامل تولید قدرت و تعویض سوخت می باشد.

(۲طراحی در حالت D.B.A (Design Basis Accident) که طراحی با در نظرگرفتن حوادث مبنای طرح است. حوادث مبنای طرح با احتمال رخداد بالا و شدت تخریب متوسط و کم است.

(۳طراحی در حالت B.D.B.A (Beyond  Design Basis Accident) طراحی نیروگاه با اکتساب حوادث سخت یا سنگین Severe Accident است. این حوادث در کلاس ۷ هستند که منجر به ذوب قلب و خروج مواد رادیواکتیو به محیط می گردند. این حوادث برای تست سیستم های مبنای طرح در شرایط سخت و نیز طراحی حصار های چند گانه استفاده می شوند.

قانون اساسی در آنالیز ایمنی:

قانون مورفی: هرگونه نقصی میتواند رخ دهد!

Murphy’s Law:  If anything can go wrong, it will!

به عبارت دیگر هر حادثه هسته ای که دارای احتمال وقوع است می تواند رخ  دهد، بنابراین باید رآکتور را براساس این حوادث به سیستم های ایمنی تجهیز کرد.

فلسفه های اصلی ایمنی راکتورهای هسته ای:

۱) راکتور باید ذاتاً از خودش محافظت کند:

برای  مثال فاکتور ذاتی a (Temperature Coefficient of Reactivity) باید یک عدد منفی و از نظر قدر مطلق بزرگ باشد. در راکتورهای گرافیت-آب مانند رآکتور چرنوبیل، a مثبت است. در این راکتورها کند کننده گرافیت و خنک کننده آب سبک است.

چنانچه a مقدار منفی باشد مانند رآکتور های آب سبک LWR :

T↑àρmoderator ↓ à∆ρ (reactivity)↓ à power ↓ à T ↓

مطالعه بیشتر