دانلود پاورپوینت اکوسیستم های آبهای جاری

دانلود پاورپوینت اکوسیستم های آبهای جاری
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
6,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت اکوسیستم های آبهای جاری

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت اکوسیستم های آبهای جاری می باشد که با فرمت ppt در ۴۹ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت اکوسیستم های آبهای جاری:

انواع رودخانه

بسته به میزان آب و نحوه قرار گرفتن رودخانه ها در مناطق دشتی یا کوهستانی طبقه بندی می شوند.

۱- رودخانه های فصلی

رودخانه های کم عرض رودخانه های کوهستانی

رودخانه های عریض رودخانه های دشتی

۲- رودخانه های دایمی

رودخانه های کم عرض رودخانه های کوهستانی

رودخانه های عریض رودخانه های دشتی

رودخانه های فصلی

آب در غالب ماههای خشک سال درآنها جریان ندارد . جریان آب غالبا محدود به زمان بارشها خواهد بود بنابراین شرایط زیستی حاکم بر اینگونه رودخانه ها با محدودیتهایی مواجه خواهند گردید. روی هم رفته تنوع و تعداد گونه های گیاهی و جانوری محدود و غالبا به گونه های علفی یا چند گونه درختی و درختچه ای محدود می گردند.

رودخانه های دایمی

این گونه رودخانه ها همیشه دارای آبند و بسته به شرایط توپوگرافی ( دشت یا کوهستان ) ،شرایط اقلیمی، عرض رودخانه، بهره برداری از بستر آن ……از شرایط نسبتا متفاوتی برخوردارند. تنوع گونه ها در این مناطق بمراتب بیشتر از رودخانه های فصلی است.

هر چه منطقه کوهستانی تر و پرشیب تر باشد عرض رودخانه کمتر ، شدت جریان آب تند تر ، محدویت عرض رودخانه بیشتر ، گاهی به دلیل سنگی و سنگلاخی بودن بستر استقرار گونه ها ی گیاهی مشکل تر خواهد بود .

رودخانه هایی که در دشتها جاری هستند ، به دلیل کمی موانع طبیعی ، سست بودن بستر و کمی شیب زمین ، بستر رودخانه ها غالبا عریض و پر پیچ و خم است…

مهمترین فاکتورهای موثر بر شکل دهی رودخانه

سه عامل مهم و تاثیر گذار عبارتند از:

ž۱-زمین شناسی

۲-نوع رسوب

۳- دبی رودخانه

مطالعه بیشتر