جزوه درس اندیشه سیاسی در اسلام و ایران

جزوه درس اندیشه سیاسی در اسلام و ایران
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
7,700 تومان

توضیحات فایل:

جزوه درس اندیشه سیاسی در اسلام و ایران

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه درس اندیشه های سیاسی در اسلام و ایران ۳ (جنبش های اسلامی معاصر) می باشد که با فرمت pdf تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود جزوه درس اندیشه سیاسی در اسلام و ایرا

در جستجوی روش در فهم جنبشها

لازمه اش معرفت از طریق قرار دادن خودمان در موقعیت نظریه پردازان و یا understanding فهمیدن ناظر بر آگاهی ما از جنبشها، آدمها ، اندیشهها و غیره knowing کنشگران یک جنبش است. اما دانستن است اما در اینجا صرفا ما در موقعیت خودمان قرار داریم بدون اینکه خود را در موقعیت کنشگران یا نظریه- پردازان مورد مطالعه به جهت تاریخی، اجتماعی، اخلاقی، فرهنگی قرار داده باشیم.
گفتنی است راه درست برخورد و ارزیابی جنبشهای اسلامی و نیز رهبران جنبشهای اسلامی و بررسی اندیشه اندیشمندان آن دوره این است که خودمان را در موقعیت آنان قرار داده و تا آنجا که ممکن است با آنان همزبان شویم.
کوئینتین اسکینر برای فهم جنبشها و اندیشه های اندیشمندان سه مرحله گام را به عنوان یک چهارچوب روش شناسی در فهم معرفی می کند.

چهارچوب فهم جنبشها و نظریات از دید اسکینر

۱- خوانش (قرائت و بررسی)؛ شرایط سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آن دوره)اعم از دوره جنبش یا دوره زندگی آن اندیشمند(. فرض اسکینر این است که مجموعه شرایط داخلی و خارجی باعث می شود که جنبشها و یا اندیشه ورزی اندیشمندان در مسیر خاصی حرکت کند و با فهم شرایط سیاسی، اقتصادی ، اجتماعی، فرهنگی آن دوره است که می توانیم آن جنبش را بفهمیم و بشناسیم . پس بنابراین ما موظفیم در بررسی هر جنبش معاصر اسلامی به مجموعه شرایط داخلی و خارجی آن جنبش توجه نماییم..

۲- پیدا کردن مسئله؛ اسکنر بر این باور است که هر جنبش و هر اندیشمند به یک مسئله پاسخ می دهد به عبارت بهتر جنبشها و اندیشه ها پاسخ به مسئله آن دوره اند.

مطالعه بیشتر