دانلود جزوه درس نظام امنیت بین الملل

دانلود جزوه درس نظام امنیت بین الملل
نوع فایل
pdf
حجم فایل
3mb
نویسنده
دسته بندی
7,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه درس نظام امنیت بین الملل

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه درس نظام امنیت بین الملل ویرایش جدید می باشد که با فرمت pdf تهیه و تدوین گردیده است .در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جزوه درس نظام امنیت بین الملل:

مباحث مطرح شده :جنگ جهانی اول و دوم سلاح های اتمی

سه مقدمه برای بحث امنیت

درس امنیت جز دروس دانشگاهی تا قبل از ۱۹۴۵ نبود درس امنیت سابقه دانشگاهی اش به ۱۹۴۵ باز می گردد، اولین بار در آمریکا یک درس بنام امنیت بین الملل در پایان جنگ جهانی دوم شکل می گیرد و آن درس امروز به یک رشته دانشگاهی در خیلی از جاهای دنیا به یک حوزه گوناگون تبدیل شده و کتابهای زیادی شاهد چاپش هستیم مطالعات امنیتی از آن رشته مباحثی هستند که دانشجو در محدوده امنیتی بتواند در آنها تبهر داشته باشد شاید بهتر می تواند در شیرایط زیست خود را تطبیق بدهد.

اگر فردی بخواهد متمرکز باشد بروی این موضوع با مبحثی بنام مطالعات استراتژیک مواجه خواهد شد. در اینها مباحثی را دانشجو مطالعه می کرده که با چیزی که ما مطالعه می کردیم فاصله دارد . مطالعات استراتژیک چگونگی تامین نیروهای نظامی در مباحث استراتژیک فردی اگر بخواهد مطالعات خوبی داشته باشد باید تعین تکلیف کند که مطالعات امنیتی چه چیزی هست و چه چیزی نیست ؟

خیلی از موضوعات طبیعی نتیجه تحولات زندگی روزمره هستند و کسی که از تحولات مطلع باشد می تواند برای خودش تعاریف دقیقی را در ذهن داشته باشد.درس امنیت بین المللی که ما در دانشگاه ها شاهدش هستیم دقیقا نتیجه تحولی است که در زندگی روزمره در دو یا سه اتفاق مهم در شرایطی در اوایل قرن بیستم رخ داده است.

ما در قرن بیستم شاهد اتفاقی هستیم که مسبوق به هیچ قرینه هم شکل خودش در گذشته نیست و آن هم جنگ جهانی است. قرن بیستم قرن شکل گیری…

مطالعه بیشتر