دانلود جامع ترین فایل pdf فلسفه اخلاق با تکیه بر مباحث تربیتی پیام نور

دانلود جامع ترین فایل pdf فلسفه اخلاق با تکیه بر مباحث تربیتی پیام نور
نوع فایل
pdf
حجم فایل
12mb
نویسنده
دسته بندی
130,000 تومان 9,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جامع ترین فایل pdf فلسفه اخلاق با تکیه بر مباحث تربیتی پیام نور

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین فایل pdf فلسفه اخلاق با تکیه بر مباحث تربیتی پیام نور می باشد که با فرمت پی دی اف در ۱۷۵ صفحه تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فصول جامع ترین فایل pdf فلسفه اخلاق با تکیه بر مباحث تربیتی پیام نور:

فصل اول:

کلیات (مفهوم، اهمیت و تاریخچه فلسفه اخلاق)

فصل دوم:

واقع گرایی اخلاقی

فصل سوم:

معیار ارزش اخلاقی

فصل چهارم:

نسبیت و اطلاق در اخلاق

فصل پنجم:

مسئولیت اخلاقی

فصل ششم:

دین و اخلاق

فلسفه اخلاق یکی از گرایش های چهارگانه درس اخلاق و درآمدی برای ورود به مباحث عقلی در حوزه اخلاق است…

فلسفه اخلاق به عنوان رشته ای مستقل از فلسفه و اخلاق در طلیعه قرن بیستم (۱۹۰۳ م) با کتاب مبانی اخلاق ، جرج ادوارد مور” (۱۹۵۹ – ۱۸۷۳ م) به جامعه علمی جهان معرفی شد. مسائل این علم گرچه به لحاظ تاریخی متأخر از علم اخلاق است ، به لحاظ منطقی مقدم بر آن است، زیرا فلسفه اخلاق ، زیربنای علم اخلاق بوده، با دقت در مسائل آن به آسانی به دست می آید که بدون داشتن موضعی مبتنی بر تامل و دقت در مسائل فلسفه اخلاق نمی توان علم اخلاقی معتبر و بدون تعارض داشت.

این علم در فرهنگ اسلامی با اینکه از دیرباز به صورت پراکنده و در ضمن مباحث فلسفی، اخلاقی، کلامی و علم اصول مطرح بوده، بنا به دلایل مختلف به صورت مستقل و شایسته مورد توجه قرار نگرفته است. این در حالی است که امروز سیل بی امان ترجمه و آثار مکاتب اخلاقی غرب و لزوم دفاع منطقی از مبانی اخلاقی اسلام، توجه ویژه به این شاخه از علم را بیش از پیش ضروری می نماید.

مطالعه بیشتر