دانلود فصل سیزدهم کتاب فیزیولوژی اعصاب و غدد درون ریز دکتر حائری

دانلود فصل سیزدهم کتاب فیزیولوژی اعصاب و غدد درون ریز دکتر حائری
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2mb
نویسنده
100,000 تومان 7,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فصل سیزدهم کتاب فیزیولوژی اعصاب و غدد درون ریز دکتر حائری

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت فصل سیزدهم : تفاوتهای ساختمانی و عملی نیمکره‌های مغز کتاب فیزیولوژی اعصاب و غدد درون ریز دکتر سید علی حائری روحانی ویرایش جدید می باشد که با فرمت ppt در ۲۱ اسلاید دارای نکات اصلی کتاب تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فیزیولوژی یکی از شاخه های زیست شناسی است که طرز کار یاخته های بدن و بافتها و اندامها را بررسی می کند.در فیزیولوژی اعصاب، ویژگیهای زیستی یاخته های عصبی (نورونها) و رشته های آنها (اعصاب) بررسی می شوند و در فیزیولوژی غدد درون ریز (آندوکرینولوژی) اعمال ترشحات غدد داخلی (هورمونها) مطرح می شوند.محیط داخلی بدن مایعی است که سلولهای بدن را فراگرفته و اطراف آنها در حرکت است و نیاز آنها را به آب، مواد غذایی، اکسیژن و مواد دیگر برآورده می سازد و مواد زاید را از آنها دور می کند.

پاورپوینت فصل سیزدهم کتاب فیزیولوژی اعصاب و غدد درون ریز دکتر سید علی حائری :

در نگاه نخست دو نیمه مغز ادمی همچون تصویر ایینه یی یکدیگر به نظر می رسند.

اما بررسی دقیق تر حاکی از وجود ناقرینگی هایی چند و برخی تفاوت های ساختمانی و عملی بین این دو می باشد.

اندازه گیری های مغز در کالبد شناسی نشان می دهد که نیمکره چپ تقریبا همواره بزرگتر از نیمکره راست است.

علاوه بر این در نیمکره راست رشته های عصبی درازی که مناطق بسیار دور از هم مغز را به هم ارتباط می دهند فروان است،حال انکه در نیمکره چپ رشته های بسیار کوتاه تر فروانی است که ارتباط های بسیار زیادی را در یک منطقه محدود میسر می کند.

رابط پینه ای/جسم پینه ای( بخشی از مغز پستانداران است که وظیفه پیوند و برقراری ارتباط بین دو نیمکره مغز راست و چپ را دارد.

این بخش گسترده‌ترین بخش سفید مغز است که از رشته‌های عصبی ساخته شده‌است. ) با صدها میلیون تار عصبی باعث مبادله دائمی اطلاعات بین دو نیمکره مغز و هماهنگی بین آنها می شود.

مطالعه بیشتر