دانلود پاورپوینت شواهد حسابرسی در ۳۳ اسلاید قابل ویرایش

دانلود پاورپوینت شواهد حسابرسی در ۳۳ اسلاید قابل ویرایش
نوع فایل
ppt
حجم فایل
150kb
نویسنده
80,000 تومان 6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت شواهد حسابرسی در ۳۳ اسلاید قابل ویرایش

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت شواهد حسابرسی می باشد که با فرمت ppt در ۳۳ اسلاید قابل ویرایش در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای جامع ترین پاورپوینت شواهد حسابرسی در ۳۳ اسلاید قابل ویرایش ،متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

محتوای اسلاید ۳

طبق سومین استاندارد اجرای عملیات حسابرسی«شواهد کافی وقابل اطمینان»باید از راه بازرسی، مشاهد، پرس وجو و دریافت تاییدیه کسب شود تا مبنایی معقول برای اظهار نظر نسبت به صورت های مالی واحد مورد رسیدگی به دست آید.

بطور خلاصه می توان گفت حسابرسی همان گردآوری شواهد کافی و قابل اطمینان است.

استانداردهای حسابرسی شواهد را از سه جهت مورد بررسی قرار می دهد.

۱_ نوع شواهد حسابرسی

۲_ قابلیت اطمینان شواهد

۳_ کفایت و کمیت شواهد

محتوای اسلاید ۷

انواع شواهد حسابرسی

حسابرسان در حین اجرای حسابرسی های خود انواع مختلفی از شواهد را معمولاً از طریق ترکیب مناسبی از آزمون کنترلها و آزمون محتوا گردآوری می کنند تا احتمال خطر حسابرسی را به قدر کافی، محدود نمایند. حسابرسان با توجه به برآورد خود از خطر ذاتی و کنترل، شواهدی را برای محدود کردن احتمال خطر عدم کشف به یک سطح مناسب جمع آوری می کنند. بنابراین احتمال خطر عدم کشف، تنها احتمال خطری است که کاملاً به موثر بودن شواهد گردآوری شده توسط روش های حسابرسان بستگی دارد.

انواع عمده شواهدی که برای محدود کردن احتمال خطر عدم کشف (DR)، بر حسب درجه متقاعدکنندگی گردآوری می شود عبارتند از:

۱_ کنترل های داخلی

۲_ شواهد عینی (مشاهده)

۳_ مدارک کتبی

۴- دفاتر و اسناد حسابداری و سندرسی

۵_ روش های تحلیلی

۶_ محاسبات

۷_ نظرات کارشناسان

۸_ شواهد شفاهی (پرس و جو)

۹_ تاییدیه مدیران (گواهینامه مدیران)

محتوای اسلاید ۲۵

شواهد حاصل از رویدادهای پس از تاریخ ترازنامه

رویدادهای پس از تاریخ ترازنامه به رویدادها یا معاملاتی گفته می شود که پس از تاریخ ترازنامه و قبل از پایان کار حسابرسی و صدور گزارش حسابرسان رخ می دهد. حسابرسان برای شناسایی رویدادهایی که بین تاریخ تارازنامه و تاریخ گزارش حسابرس رخ داده است و ممکن است«مستلزم تعدیل صورت های مالی یا افشا» در آن باشد باید روش هایی را برای کسب شواهد کافی و قابل قبول، طراحی و اجرا کنند.

رویدادهای بعد از تاریخ ترازنامه به دو گروه زیر طبقه بندی می شود:

۱) رویدادهای تعدیلی

۲ ) رویدادهای غیر تعدیلی

مطالعه بیشتر