تحقیق نقش دولت‌ها در نانو تکنولوژی

تحقیق نقش دولت‌ها در نانو تکنولوژی
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
2,000 تومان

توضیحات فایل:

تحقیق نقش دولت‌ها در نانو تکنولوژی

دانش پژوهان گرامی و دانشجویان ارجمند در این قسمت  فایل تحقیق نقش دولت‌ها در نانو تکنولوژی در قالب ورد آماده دانلود شده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده مینمایید.در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.

Related image

شرح مختصر:

نانوتکنولوژی که از تولد مفهوم آن بیش از چند دهه نمی‌گذرد ـ طفل با استعدادی است که پله‌های رشد و ترقی را بسیار سریع‌تر از تصور پیموده و تا غلبه آن برهمه‌ ذهنیت‌های علمی فاصله‌ای نمانده استدر این میان همه‌ کشورها به تکاپو افتاده و در شکوفایی آن به گونه‌ای سهیم شد.

چهل سال پیش Richard Feynman، متخصص کوانتومی نظری و دارنده جایزه نوبل در سخنرانیمعروف خود در سال ۱۹۵۹ تحت عنوان “ آن پایین فضای بسیاری هست ” به بررسی بعد رشدنیافته‌ا ی از علم پرداخت که اساس و نظام عمل و اندیشه جهان را لرزاند. نظر و منطق Feynman دنیای اجسام و افعال “ بزرگ ” سالهای صنعتی را به سمت کوچک شدن، حرکت داد.Marvin Minsky- یابنده هوش‌های مصنوعی ـ افکار در ظاهر دور از واقع دانشجوی جوان خـود Eric Drexler را بـرای بـاروری تفکرات Feynman پذیرفت و به‌عنوان استاد راهنما،روند پیشرفت پایان‌نامه Drexler را هدایت کرد. “نانو تکنولوژی” نامی است که Drexler بعدها برای ایده‌‌های نوین خودش انتخاب کرد.

نانو تکنولوژی مولکولی نوعی فن‌آ وری تولیدی است که مواد ودستگاهها و سیستم‌ها را با کنترل ماده در مقیاس طولی نانومتر به وجود می‌آورد و از خواص و پدیده‌های نوظهور که در مقیاس نانو توسعه یافته‌اند، بهره برداری می‌کند.

این فایل به صورت ورد و آماده ی پرینت می باشد.

 

فهرست مطالب تحقیق نقش دولت‌ها در نانو تکنولوژی

چکیده ۲

مقدمه. ۳

وضعیت جهانی نانوتکنولوژی: ۵

آمریکا ۵

ژاپن.. ۷

کره ۹

روسیه. ۱۰

کانادا ۱۱

اماایران…… ۱۲

الف‌ ـ زیرکمیته‌علمی.. ۱۵

ب ‌ـ زیرکمیته‌اجرایی.. ۲۲

ج ـ زیرکمیته‌فرهنگی.. ۲۷

الف‌ـ تبلیغات: ۲۸

ب‌ـ فراهم‌کردن زمینه‌های آموزش: ۲۹

منابع و مراجع: ۳۳

مطالعه بیشتر