برترین فایل سمینار بررسی روش های تبدیل سیستم های سه فاز به پنج فاز

برترین فایل سمینار بررسی روش های تبدیل سیستم های سه فاز به پنج فاز
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
30,000 تومان

توضیحات فایل:

برترین فایل سمینار بررسی روش های تبدیل سیستم های سه فاز به پنج فاز

دانش پژوهان گرامی و دانش جویان ارجمند در این قسمت فایل سمینار بررسی روش های تبدیل سیستم های سه فاز به پنج فاز در قالب ورد و در ۱۱۶ صفحه آماده دانلود شده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده مینمایید.در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.

Image result for ‫سمینار بررسی روشهای تبدیل سیستمهای سه فاز به پنج فاز‬‎

شرح مختصر برترین فایل سمینار بررسی روش های تبدیل سیستم های سه فاز به پنج فاز

این سمینار شامل بررسی تقریبا جامعی در رابطه با ترانسفورماتور های چند فاز و روش های موجود در تبدیل سه فاز به چند فاز به خصوص سه فاز به پنج فاز که در مقالات معتبر isi آمده است می باشد

نقطه قوت این تحقیق ، جامع بودن و فراگیری نسبی آن به نسبت دیگر تحقیقاتیست که تاکنون منتشر شده است. این تحقیق از بیش از ۱۶ مرجع که اکثر آنها از ژورنال های معتبر جهانی مثل IEEE  و … هستند جمع آوری شده است و در آخر به مقایسه روش های مورد مطالعه در مراجع مختلف و کم و کیف روش ها پرداخته است.

قسمتی از چکیده:

ماشین­های چند فاز درصنایعی که نیاز به ایمنی بالا و ظرفیت تحمل خطای گسترده دارند و نیز در سیستمهایی که نیاز به قابلیت اطمینان بالا دارند، تبدیل­ به نامزدی چالش­برانگیز شده­اند.  اگرچه، این امر مستلزم پیچیدگی بیشتر در مبدلهای قدرت بکار­گرفته، خواهد بود.  در صنایعی مانند سیستم پمپ­های شناور الکتریکی ( ESP )، قدرت  موردنیاز موتور الکتریکی معمولا با استفاده از یک سیستم راه­انداز سه­فاز ولتاژپایین با فرکانس متغیر ( VFD ) تامین می­شود که به دنبال آن یک ترانس افزاینده و فیدر طولانی فشار متوسط ​​قرار می­گیرد.   بکارگیری ماشین های چند فاز در اینگونه موارد اخیرا نشان داده که مزایایی دارد،  با این­حال، این امر مستلزم یک مبدل قدرت چند­فاز ونیز ترانسفورماتور چندفاز پیچیده ­تر خواهد بود.

از آنجایی که منبع سه­ فاز توسط شبکه مهیاست لذا جهت دستیابی به یک منبع

چندفاز از منبع سه فاز موجود، نیاز است که سیستم تبدیل فاز استاتیکی (ثابت)

گسترش یابد. اینورترهای منبع ولتاژ چندفاز (VSI) همواره برای فراهم آوردن

منبعی با ولتاژ و فرکانس متغیر با کنترل مناسب مدولاسیون پهنای باند (PWM)

مورد استفاده قرار می­گیرند.  روش PWM مبتنی­بر حامل و روش PWM مبتنی­

بر بردار فضایی(SVPWM) از رایج­ترین روش­ها برای مدولاسیون پهنای باند

هستند.

 

مطالعه بیشتر