دانلود رساله کامل خانه سالمندان

دانلود رساله کامل خانه سالمندان
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
7,000 تومان

شرح مختصر:

دانلود رساله کامل خانه سالمندان

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود رساله کامل خانه سالمندان می باشد که با فرمت ورد در ۱۵۵ صفحه قابل ویرایش تهیه شده و آماده دانلود شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

Image result for ‫رساله خانه سالمندان‬‎

فهرست دانلود رساله کامل خانه سالمندان

فصل اول – شناخت موضوع

فصل دوم – توصیه های طراحی فضای سبز برای سالمندان

فصل سوم –  موقعیت سالمندان

فصل چهارم – شناخت محیط طرح

فصل پنجم – فضاهای مورد نیاز و ضوابط و استانداردها

منابع

بخشی از متن

مقدمه

با افزایش مشکلات جامعه کنونی افراد ناچاراً از یک تعداد اصول رفتاری مناسب انسانی عدول کرده و  مجبور میشوند بهترین عزیزان خود را به محلهای بنام خانه سالمندان بسپارند البته از طرفی واقعا نمیتوان گفت این کار یک نوع رفتار ناشایست میباشد شرایط زندگی انسان ماشینی چنان انسان را سرگرم مسایل روزمره نموده که گاها خود را نیز فراموش کرده و تا حدی که حتی برای فرار از مشکلات شان به فکر خودکشی نیز میافتد. زندگی ماشینی با تمام بیرحمی های خود امکاناتی را نیز برای رفاه افراد مخصوصا سالمندان فراهم آورده است.

تعدادی از سالمندان به خاطر بیماریهای خاص مثل بیماریهای شدید روانی یا مشکالت حرکتی قادر به انجام کارهای روزمره خود نبوده و از طرفی فرزندان و خانواده های آنها نیز به علت کار روزانه خود یا نبود جا برای نگهداری از این سالمندان مجبور میشوند آنها رابه خانه های سالمندان بسپارند. امروزه سرای سالمندان به عنوان محلی ناگزیر برای اسکان تعدادی از سالمندان که جایی را برای زندگی ندارند یا وضعیتی دارند که خانواده ناچار به سپردن آنها به این اماکن هستند ، به شمار می رود اما همین اماکن نیز باید استانداردهایی را فراهم کند.

پا گذاشتن به دوره سالخوردگی با بروز تغییرات جسمانی متعددی همراه است که تواناییها و قابلیتهای جسمانی فرد را محدود میکند. به همین دلیل محیط زندگی سالمند باید طوری طراحی شود که او با تمام بیماریها، محدودیتها  ناتوانیهای احتمالی خود بتواند به راحتی در آن زندگی کند………

مطالعه بیشتر