کامل ترین متن مقاله جرایم و قوانین و مجازاتهای اطلاعاتی و رایانه‌ای

کامل ترین متن مقاله جرایم و قوانین و مجازاتهای اطلاعاتی و رایانه‌ای
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
3,900 تومان

 توضیحات فایل:

کامل ترین متن مقاله جرایم و قوانین و مجازاتهای اطلاعاتی و رایانه‌ای

کاربران گرامی و دانش پژوهان ارجمند این فایل حاوی مقاله جرایم و قوانین و مجازاتهای اطلاعاتی و رایانه‌ای در قالب ورد و در ۶۶ صفحه آماده دانلود شده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده مینمایید.در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.

فرمت فایل :word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: ۶۶

شرح مختصر  کامل ترین متن مقاله جرایم و قوانین و مجازاتهای اطلاعاتی و رایانه‌ای

این نوع فعالیت عبارت است از دستیابی به سیستم‎ها و برنامه های کامپیوتری با استفاده از ویروس، کرم، یا بمب‎های منطقی.ایجاد خسارت از طریق پاک کردن، صدمه زدن، مخدوش نمودن یا موقوف‎سازی داده‎ها یا برنامه‎های کامپیوتری انجام می‎شود.

ایجاد تغییر و تخریب در برنامه‎های کامپیوتری این نوع فعالیت عبارت است از دستیابی به سیستم‎ها و برنامه های کامپیوتری با استفاده از ویروس، کرم، یا بمب‎های منطقی.ایجاد خسارت از طریق پاک کردن، صدمه زدن، مخدوش نمودن یا موقوف‎سازی داده‎ها یا برنامه‎های کامپیوتری انجام می‎شود.

تخریب داده‎ها گاه نتیجه حمله فیزیکی به تأسیسات کامپیوتری است. این‎گونه اعمال معمولاً از طریق  روشهای کامپیوتری و تکنیکی صورت می‎گیرد (مثلاً به وسیله‌ ویروس‎های کامپیوتری یا بمب‎های منطقی  زمانی) برنامه‎های ویرویسی به تکثیر و برنامه‎های فایل می‎پردازد و تخریب زیادی را به همراه دارد. در ادامه به توضیح مختصری راجع به ویروس‎ها، کرمها و بمبهای منطقی می‎پردازیم:

ویروس

ویروس نوعی کد برنامه است که خود را به برنامه‎‎های مجاز چسبانده به دیگر برنامه‎های کامپیوتر منتقل می‎شوند. ویروس می‎تواند از طریق یک قطعه مجاز نرم‎افزاری که به ویروس آلوده شده به سیستم کامپیوتر وارد می‎شود.

کرم

کرم نیز به طریق ویروس ایجاد می‎شوند تا با نفوذ در برنامه‎های داده‎پردازی مجاز، داده‎ها را تغییر داده یا نابود سازد اما تفاوت کرم با ویروس این است که کرم تکثیر نمی‎شود. به عنوان مثال در پزشکی، کرم را می‎تو.ان به غده خوش خیم و ویروس را به غده بدخیم تشبیه کرد. با استفاده از برنامه تخریبی کرم می‎توان به کامپیوتر یک بانک دستور داد که وجوه موجود در بانک را به طور دائم به یک حساب غیرمجاز منتقل کند.

مطالعه بیشتر